ТВИСТ МОП

SKU: 8120 Category: Tag:
 

Description

шифра: 8120

баркод: 5903355060307

Количина во кутија: 12

 

Ако се грижите за ефикасна работа и брзо отстранување на нечистотијата, Твист џогерот е производ за вас.

Твист џогер е елегантен и удобен за употреба. Тој е со микрофибер глава за чистење и не бара употреба на кофа со стискач. Има посебен механизам за превртување, што овозможува на четката да ја исфрли водата без да многу намокри и без да ги извалкате рацете.Микрофибер главата е многу абсорбирачка и ефикасно собира секоја нечистотија а на крајот на главата на чепот постои тврд елемент за да се отстранат посериозни дамки од исчистената површина.Со цел да се прицврсти чепот соодветно, треба да се свитка прилично цврсто на рачката, а потоа да се натопи надолу за да се олабави главата и да се измие површината.

Наменет е за сите видови подови: плочки, дрвени подови, камени подови, линолеум, мермер и др.Сунѓерот е  со влакна со многу висока апсорпција, погоден за чистење на сите видови подови.Челичната рачка е ергономска и покриена со пријатна пена на допир, обезбедувајќи ја цврстината и издржливоста на џогерот. Гума, профилирани елементи овозможуваат стабилно држење и удобно користење.

КАРАКТЕРИСТИКИ:

-направен од висококвалитетни полиестерски влакна

-многу впива – Ви овозможува да соберете многу голема количина течност со едно движење и без да се извалкаат рацете

-микро влакната овозможуваат ефикасно чистење на сите видови подови, дури и без употреба на детергенти

-стиснувањето се врши без да ги извалкате рацете, благодарение на специјално развиениот, удобен механизам со рачка

-челична рачка е со гума, соодветно се профилирани елементи и тие овозможуваат стабилно држење и удобно користење на мопот

-сунѓер со влакна на крајот од џогерот помагаат да се отстрани и најтврдкорната нечистотија

Тежина на џогерот 0,537 кг

Димензии на џогерот во пакување 11 x 130 x 11 цм

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ТВИСТ МОП”

Your email address will not be published. Required fields are marked *