РОТАРИ МОП SPEED MAX

SKU: 7270 Category: Tags: ,
 

Description

шифра: 7270

баркод: 5903355056614

Количина во кутија: 2 бр

Ротирачки моп SPEED MAX – забрзајте го чистењето!
Висококвалитетен сет – моп и кофа опремени со два ротирачки системи: плакнење и цедење. Ефикасно ги чисти сите видови подови. Главата за моп со микрофибер ја собира најтврдокорната нечистотија, не оставајќи ленти или гребнатини на површината.
Ви овозможува да работите удобно без да се наведнувате и без да ги валкате рацете. Ротирачки моп СПИДИ МАКС е погоден за чистење на сите видови подови, како што се дрво, панели, плочки, конгломерат и ламинат. Главата за моп со микрофибер темелно ја чисти дури и сувата нечистотија – без употреба на непотребни детергенти. Не остава ленти и гребнатини. Стабилната кофа од комплетот не се поместува при чистењето, а нејзиното полнење и празнење е исклучително едноставно. Телескопската рачка може лесно да се прилагоди на висината на средството за чистење. Главата од микрофибер брзо се суши, а со тоа се намалува ризикот од непријатни мириси и раст на бактерии на површината на влакната.

КАРАКТЕРИСТИКИ:
-плакнењето на главата за ротирачки моп се врши со помош на вградениот механизам – без да се наведнуваат или валкаат рацете
-внимателно дизајнираното сито во кофата Ви овозможува лесно да ја вметнете главата за моп и да ја истиснете со помош на педалата, за да ја добиете саканата влажност – без да се грижите за премногу мокрење на подот што се чисти
-главата изработена од квалитетен микрофибер темелно ја чисти дури и сувата нечистотија – без употреба на детергенти
-тркалезната форма на доводот Ви овозможува да стигнете до сите тешко достапни делови од површина
-ефикасно ја отстранува влажната и сувата нечистотија од различни типови на подови
-телескопската рачка може лесно да се прилагоди на висината на средството за чистење – за уште поголема удобност

Тежина на производот единица пакување 4,3 кг
Големина на производот единица пакување 500 x 330 x 315 мм

 

https://youtu.be/1zWOtUyKi9o

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “РОТАРИ МОП SPEED MAX”

Your email address will not be published. Required fields are marked *