КРПА СУНЃЕРАСТА СЕТ 3/1

SKU: 2401 Category: Tags: , ,
 

Description

шифра: 2401

баркод: 5903355000099

количина во кутија: 150 бр

Сунѓераста крпа сет 3/1- крпа која апсорбира до 9 пати поголема тежина! Изгледа како крпа и се впива како сунѓер. Корисен чистач за бришење и пластични и ламинирани површини, како и екстремно деликатни површини. Неговата огромна апсорпција значи дека можете да ја избришете целата кујна со едно движење – без плакнење или стискање. Совршена крпа и за влажно чистење. Лесно ги собира истурените течности и ја брише исушената нечистотија. Брзо се суши, намалувајќи го ризикот од раст на бактерии и непријатни мириси на површината.

КАРАКТЕРИСТИКИ:
-се брише како крпа, но се впива како сунѓер: до 9 пати поголема од неговата тежина
-може да се користи  суво и влажно
-ефикасно чисти дури и без детергенти
-лесно се плакне и брзо се суши
-може да се користи за бришење пластични, ламинирани и исклучително нежни површини
-за да остане свежа, крпата може да се пере во машина за перење многу пати на температура до 60°C без употреба на омекнувачи

 

Тежина на производот индивидуално пакување 0,06 кг
Големина на производот индивидуално пакување 180 x 230 x 30 мм

 

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “КРПА СУНЃЕРАСТА СЕТ 3/1”

Your email address will not be published. Required fields are marked *