СУНЃЕР ЗА ЧИСТЕЊЕ МЕТАЛИЗИРАН 1/1-ЗА ТЕФЛОН

SKU: 3202 Category: Tag:
 

Description

шифра: 3202

баркод: 5903355000174

количина во кутија: 100 бр

 

Сунѓер за чистење за чистење на тврдокорна нечистотија и многу суви масни површини. Изработен од многу издржлив материјал, дополнително покриен со слој од деликатна метална мрежа со посебни својства, благодарение на што не гребе ниту многу нежни површини и не го трие заштитниот слој на тенџерето или тавата. Овој сунѓер е посебно практичен за чистење на тефлон.

КАРАКТЕРИСТИКИ:
-издржлив кујнски сунѓер за чистење на тефлон и други нежни површини
-покриен со слој од деликатна метална мрежа, не остава гребнатини
-ја отстранува најтврдоконата нечистотија: остатоци од маснотии, исушена и изгорена храна
-има посебна структура која спречува тефлонскиот слој да се трие од садовите

 

Тежина на производот индивидуално пакување 0.015 кг
Големина на производот индивидуално пакување 110 x 180 x 40 мм

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “СУНЃЕР ЗА ЧИСТЕЊЕ МЕТАЛИЗИРАН 1/1-ЗА ТЕФЛОН”

Your email address will not be published. Required fields are marked *