РЕФИЛ ЗА РАСПРСКУВАЧКИ МОП СО РЕЗЕРВОАР

SKU: 8123 Category: Tag:
 

Description

шифра: 8123

баркод: 5903355070597

Количина во кутија: 24 бр

Рефилот од абсорбентен микрофибер за моп Јорк со распрскувач -ќе Ви овозможи да се ослободите од секаква нечистотија на панели, камени и дрвени подови, плочки, линолеум, мермер и др. Рефилот се одликува со голема впивливост и издржливост. Не остава ленти, дамки или гребнатини на подот. Може да се пере во машина за перење.
Специјално дизајниран рефилот отстранува до 50% повеќе нечистотија и прашина со помалку напор. Клучот за успехот е микрофиберот, кој ја собира прашина и нечистотија, дури и без употреба на детергенти. Рефилот е одлично решение за алергични луѓе и за семејства со мали деца. Поважно и многу практично е што рефилот може да се пере во машина. Затоа вреди да се набават неколку рефили за моп. За да се задржат сите својства на микрофиберот, рефилот треба да се мие на температура до 60°C без употреба на омекнувачи. Рефилот се цврсто прицврстува на главата на мопот, така што не се поместува при чистењето.

КАРАКТЕРИСТИКИ:
-рефилот за Јорк моп со распрскувач целосно е направен од најквалитетни микрофибер, материјалот кој совршено собира нечистотија и нечистотија и работи до 50% поефикасно од традиционалните памучни џогери
-микрофибер на рефилот не ги гребе рамни површини и не ја менува нивната боја
-ефикасно чисти и без употреба на детергенти, што е совршено решение за алергични и за деца
-совршен е за чистење на плочки, камени, ламинат и винилни панели, како и подови од природно дрво и камен, на пр. мермер, ефикасен за секој вид на површина
-валканиот рефил може лесно да се мие во машина за перење на температура до 60°C, без употреба на дополнителни омекнувачи
-високата апсорпција го отстранува вишокот течност од сите рамни површини
-цврстите и издржливи сврзувачки елементи на рефилот го олеснуваат ставањето и отстранувањето на рефилот на моп за неколку секунди

Тежина на производот  индивидуално пакување 0.083 кг
Големина на производот индивидуално пакување 150 x 240 x 20 мм

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “РЕФИЛ ЗА РАСПРСКУВАЧКИ МОП СО РЕЗЕРВОАР”

Your email address will not be published. Required fields are marked *