РАКАВИЦИ ЛАТЕКС 100/1

SKU: 9231,9232,9233 Category: Tag:
 

Description

шифра: 9231-Л, 9232-М, 9233-С

баркод: 5903355057185, 5903355057192,5903355057208

Количина во кутија: 10 бр

Ракавиците од латекс Л се потребни и практични за време на сите секојдневни обврски. Тие ја штитат деликатната и чувствителна кожа. Секоја ракавица одговара и на десната и на левата рака.
Голема, економична кутија со ракавици од латекс, овозможува лесно вадење и користење на ракавици во домашни и работни простории.
Ракавиците одлично се вклопуваат на раката, што дефинитивно ја подобрува удобноста при носење. Тие ги штитат рацете за време на работата во домот и градината или во работна просторија. Имаат лесен слој од талк, што го олеснува ставањето и вадењето на ракавиците, а валаниот раб е пријатен за рацете и не ги притиска. Достапни во три големини: 9231-Л, 9232-М, 9233-С.

КАРАКТЕРИСТИКИ:
-латекс ракавиците се погодни за сите секојдневни обврски, кои бараат заштита на нежната и чувствителна кожа на рацете
-изработени се од издржлива пластика и совршено одговараат на обликот на раката
-внатрешен слој на ракавици е збогатен со талк, со што ракавиците лесно се ставаат и вадат
-големо пакување од 100 ракавици

Тежина на производот единица пакување 0,614 кг
Големина на производот единица пакување 230 x 80 x 120 мм

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “РАКАВИЦИ ЛАТЕКС 100/1”

Your email address will not be published. Required fields are marked *