ПАМУЧЕН РЕФИЛ ХХЛ

SKU: 7305 Category: Tag:
 

Description

шифра: 7305

баркод: 5903355008422

Количина во кутија: 32 бр

Традиционален рефил за џогер од памук во зголемена големина – добро функционира на големи површини. Се препорачува за чистење плочки, ламинатни подови, истурени површини, теракота.
Благодарение на најквалитетните материјали, рефилот ХХЛ е исклучително впивачки и совршено се справува со тврдокорната нечистотија без да ги оштети подовите – плочки, панели или линолеум.  Рефилот ја задржува нечистотијата,  додека не се исплакне и не ја шири по површината, погоден е за употреба со детергенти. Исклучително издржливиот памучен конец овозможува која било рачка да се прицврсти на џогерот, усогласено со висината на средството за чистење, за уште поголема удобност при чистењето.

КАРАКТЕРИСТИКИ:
-традиционален рефил за џогер од памук
-се состои од многу висококвалитетни памучни врвки
-рефилот е со зголемена големина, ефикасен и на големи површини
-практилен за чистење плочки, ламинатни подови, насипани површини, теракота
-памучни врвки изработени од исклучително издржлив материјал
-може да се користи со хемикалии, детергенти
-одговара на сите рачки од понудата на YORK

Тежина на производот единица пакување 0,279 кг
Големина на производот единица пакување 140 x 430 x 100 мм

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ПАМУЧЕН РЕФИЛ ХХЛ”

Your email address will not be published. Required fields are marked *