МОП САЛСА

SKU: 8130 Category: Tag:
 

Description

шифра :  8130

баркод: 5903355009733

количина во кутија: 12 бр

Моп направен од микрофибер со посебни испакнатини кои овозможуваат совршено чистење на површината за уште пократко време.  Нерамнините ја собираат максималната количина на нечистотија при првиот удар, оставајќи го подот чист и без ленти. Може да се користи влажно, но и суво – без употреба на детергенти. Благодарение на екстремно впивачкиот материјал, рефилот на мопот не мора да се плакне премногу често, а неговото вметнување е исклучително едноставно. Погоден е за чистење и полирање на сите видови подови. Помага да стигнете до тешко достапни места – во агли или под мебел. Рачката е опремена со ротирачка дупчица која го олеснува складирањето на мопот, на пр. на кука. Достапен во повеќе бои (како на слика).

КАРАКТЕРИСТИКИ:
0изработен од посебен вид микрофибер со испакнатини
-ја отстранува тврдокорната нечистотија и без употреба на детергенти
-погоден за чистење и полирање на сите видови подови
-може да се користи суво, на пр. за бришење на истурените течности
-не ја шири нечистотија на површината што треба да се исчисти, не остава ленти и дамки
-во комплет со телескопска рачка, што овозможува прилагодување на должината на висината на лицето што чисти
-рефилот може повеќепати да се мие во машина за перење на 40°C, без употреба на омекнувачи и достапен во повеќе бои

 

Тежина на производот индивидуално пакување 0.516 кг
Големина на производот индивидуално пакување 150 x 1010 x 60 mm

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “МОП САЛСА”

Your email address will not be published. Required fields are marked *