КРПА МИКРОФИБЕР СЕТ 4/1 YORK

SKU: 2618 Category: Tag:
 

Description

EAN: 5903355070627

Количина во кутија: 40 бр

Боја: како на слика

Многу издржливи сет крпи изработени од ултра-тенки микрофибер филаменти кои отстрануваат маснотии, нечистотија и прашина поефикасно од традиционалните крпи.
Наменети за чистење и миење на сите површини,за употреба на суво или влажно, без или минимално користење на детергент, со високи абсорборачки својства.
Брзо сушење  што спречува ширење на бактериите и досадни миризби.
Совети за нега: може да се мијат во машина за перење на 60 степени,  со мек сапун, без употреба на омекнувачите.

 

http://www.york.pl/start/products/view/026180/section/house

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “КРПА МИКРОФИБЕР СЕТ 4/1 YORK”

Your email address will not be published. Required fields are marked *