МЕТЛА КОЛОР YORK

SKU: 5003 Category: Tag:
 

Description

шифра: 5003

баркод: 5903355000662

Количина во кутија: 12 бр

Метла со влакна инсталирана под посебен агол, што го олеснува отстранувањето и на најмалите трошки или кратки влакна од површината на подот.
Висококвалитетна метла совршена и за чистење на мали површини и за поголеми работи за чистење низ куќата или работна просторија. Има уникатен акцент во форма на обоени влакна. Влакната се поставени под агол нанапред, што го олеснува отстранувањето дури и на најмалите трошки или кратки влакна од површината на подот. Вреди да се додаде дека нејзината нишка е толку универзална што лесно се вклопува во секоја рачка од понудата на YORK.

КАРАКТЕРИСТИКИ:
-метла за отстранување на нечистотијата од подот при секојдневно чистење
-влакната поставени под посебен агол што го олеснува  бришењето дури и на најмалите трошки, прашина и друга нечистотија
-не ја разнесува нечистотијата во воздухот, што го прави чистењето многу побрзо и поефикасно
-може да се користи на дрвени површини, панели, плочки, бетонски подови, линолеум и др.
-опремена со универзален навој, што го олеснува прицврстувањето на рачка од која било должина
-направена од рециклирана пластика
-исклучително лесна и практична, отпорна на надворешни фактори и сигурно ќе ја задржи својата оригинална функционалност долго време

 

Тежина на производот единица пакување 0,179 кг
Големина на производот единица пакување 330 x 150 x 100 мм

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “МЕТЛА КОЛОР YORK”

Your email address will not be published. Required fields are marked *