ЛОПАТКА СО ЧЕТКА БАКТЕРИЈА СТОП

SKU: 6211 Category: Tag:
 

Description

шифра: 6211

баркод: 5903355034957

количина во кутија: 24 бр

BACTERIA STOP четката за маса со лопатка е совршено решение за секоја кујна и трпезарија. Густите влакна ефикасно ги отстрануваат трошките и остатоците од храна од горниот дел на масата, без да ја извадите покривката за маса. Производот содржи сребрени микрочестички, благодарение на кои бактериите не се размножуваат на неговата површина, а со тоа овие додатоци се хигиенски и безбедни.
Четката за маса BACTERIA STOP со сад за прав е одличен избор за домашна употреба. Специјално обликуваната рачка, естетиката и издржливоста на материјалите се само дел од предностите на овој сет.  Компактната големина на комплетот е исто така голема предност, што овозможува да се чува насекаде. Производот е тестиран од акредитирана истражувачка лабораторија. Комплетот е совршен за апартмани на лица со алергии и семејства со мали деца.

КАРАКТЕРИСТИКИ:
-сетот за четка и лопатка за маса BACTERIA STOP се карактеризира со многу висок квалитет на изработка и поволна цена
-главна карактеристика на комплетот е употребата на суровина за неговото производство покриена со облога која содржи сребрени микрочестички, кои го спречуваат размножувањето на бактерии на надворешната површина на четката и садот за прав
-антимикробните својства се јасно докажани од акредитирана лабораторија за тестирање во согласност со JIS Z2801
-и двата дела од комплетот се компактни по големина и заземаат мал простор за складирање
-лопатка и четка може да се комбинираат благодарение на системот „клик“.
-меката гума на крајот од четката- ефикасно ја штити површината на масата од гребење, а исто така го олеснува собирањето на нечистотија
-екстремно густите влакна ја отстрануваат и најмалата нечистотија од масата без да ја извадите покривката за маса

Тежина на производот индивидуално пакувањем 0.207 кг
Големина на производот индивидуално пакување 190 x 220 x 50 мм

 

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ЛОПАТКА СО ЧЕТКА БАКТЕРИЈА СТОП”

Your email address will not be published. Required fields are marked *