ЧЕТКА ЗА ШИШИЊА 1Л

SKU: 4103 Category: Tag:
 

Description

шифра: 4103

баркод: 5903355001140

Количина во кутија:  35 бр

Универзална четка за чистење шишиња со капацитет од 1 литар. Ефикасно ги чисти шишињата, вазните и мерните чаши од тврдокорната нечистотија, седименти и исушени остатоци.
Совршена е за чистење шишиња за повеќекратна употреба, шишиња за бебиња, тегли, мерни чаши и вазни. Незаменлива е  во секоја кујна. Овозможува брзо отстранување на дури и тешко достапните нечистотии и седименти од дното на тесните садови.

КАРАКТЕРИСТИКИ:
-четка за чистење шишиња опремена со средно тврди влакна, благодарение на кои е лесно да се одржува совршена хигиена во поголеми шишиња
-ја чисти исушената нечистотија и тврдокорните водни седименти
-малку флексибилна, галванизирана жица помага да се исчистат тешко достапните делови од садовите, без ризик од оштетување и на садот и на четката
-пластичната рачка го олеснува маневрирањето со четката во која било насока
-долгнавеста дупчица овозможува четката да се закачи на кука
-достапна во неколку бои

Тежина на производот единица пакување 0,044 кг
Големина на производот единица пакување 70 x 380 x 70 мм

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ЧЕТКА ЗА ШИШИЊА 1Л”

Your email address will not be published. Required fields are marked *