ЧЕТКА ЗА САДОВИ БАКТЕРИЈА СТОП

SKU: 4114 Category: Tag:
 

Description

шифра: 4114

баркод: 5903355030249

количина во кутија: 18 бр

Удобна четка за миење садови збогатена со антибактериски премази. Тоа гарантира ефикасност и безбедност при употреба. Микрочестичките од цинк, со кои се покриени најлонските влакна, штитат од размножување на бактерии, блокирајќи го нивниот развој до 99,99%. Рачката содржи и микрочестички од цинк, поради што микроорганизмите на неа не се пренесуваат на рацете на лицето што чисти. Производот е наменет за миење садови, тенџериња и тави. Не остава гребнатини. Совршен за секоја кујна.

КАРАКТЕРИСТИКИ:
-четка наменета за миење садови и кујнски додатоци
-крутите влакна Ви овозможуваат да се ослободите од дури и натврдокорната нечистотија, а притоа да не ја гребете површината на садовите
-антибактериските влакна не ја апсорбираат влагата и го задржуваат својот природен мирис долго време а исто така го инхибираат растот на микроорганизмите
-хигиенска и нелизгачка рачка со удобен потпирач за палец
-специјален отвор за закачување на четката

Тежина на производот индивидуално пакување 0,068 кг
Големина на производот индивидуално пакување 80 x 270 x 60 мм

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ЧЕТКА ЗА САДОВИ БАКТЕРИЈА СТОП”

Your email address will not be published. Required fields are marked *