ЧЕТКА ЗА ШИШИЊА 1л БАКТЕРИЈА СТОП

SKU: 4110 Category: Tag:
 

Description

шифра: 4110

баркод: 5903355006169

количина во кутија: 6 бр

 

Универзална четка за шишиња која овозможува  чистeње на шишиња со капацитет до 1 литар. Антибактериските влакна и рачката го спречуваат развојот на бактерии на површината на производот.
Дизајнирана да отстранува дури и тврдокорна нечистотија на тешко достапни места. Совршена за чистење на шишиња за бебиња, шишиња со вода за повеќекратна употреба, тегли, вазни, чаши за мерење и други тесни садови. Четката Ви овозможува да се ослободите од сите седименти, без страв дека ќе ја оштетите површината на шишето. Опремена е со антибактериски најлонски влакна, гарантира безбедно чистење.  И влакната и рачката се со микрочестички од цинк. Како резултат на тоа, четката останува хигиенска и безбедна долго време.

КАРАКТЕРИСТИКИ:
-антибактериските влакна и рачката го спречуваат развојот на бактерии на површината на производот
-крутите влакна ја отстрануваат тврдокорната нечистотија без да ја гребат површината
-влакната не ја апсорбираат влагата и не испуштаат непријатни мириси
-хигиенска, нелизгачка рачка со посебен потпирач за палец – за поголема удобност при употреба
-минималистички и безвременски дизајн кој совршено се вклопува во секој кујнски ентериер
-отворот што Ви овозможува удобно да ја чувате четката на кука во близина на мијалникот

Тежина на производот индивидуално пакување 0,08 кг
Големина на производот индивидуално пакување 70 x 490 x 70 мм

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ЧЕТКА ЗА ШИШИЊА 1л БАКТЕРИЈА СТОП”

Your email address will not be published. Required fields are marked *