ЧЕТКА ЗА РИБАЊЕ БАКТЕРИЈА СТОП

SKU: 4004 Category: Tag:
 

Description

шифра: 4004

баркод: 5903355004820

количина во кутија: 8 бр

Четка за чистење од колекцијата YORK BACTERIA STOP, опремена со антибактериски влакна кои го спречуваат растот на микробите. Ја чисти и најтешката нечистотија.
Цврста и издржлива четка Ви овозможува да се ослободите од нечистотијата од различни површини. Благодарение на правилно избраните влакна, може да се справи дури и со најтврдокорната нечистотија, без страв од гребење на нежните површини. Ергономската форма ја прави четката удобна во раката и може да ја користат и леваците и деснаците. Четката за чистење YORK BACTERIA STOP е опремена со антибактериски влакна кои го спречуваат растот на микроорганизмите. Најлонот што се користи за производство на влакна не апсорбира влага и мириси, благодарение на што четката останува свежа и хигиенска долго време.

КАРАКТЕРИСТИКИ:
-антибактериските влакна и рачката содржат цинк јони кои го спречуваат развојот на бактерии на површината на производот
-апсолутен фаворит четка за нечистотија
-ги отстранува дури и најтешките дамки
-има ергономски облик за удобно чистење
-влакната не апсорбираат влага, не гнијат и не испуштаат непријатни мириси
-не ги гребе исчистените површини
-со минималистички и безвременски дизајн

Тежина на производот индивидуално пакување 0,128 кг
Големина на производот индивидуално пакување 80 x 160 x 110 мм

 

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ЧЕТКА ЗА РИБАЊЕ БАКТЕРИЈА СТОП”

Your email address will not be published. Required fields are marked *