ВИНИЛ ЛЕПАК 20мл

SKU: DKVI020/BL/MK Category: Tag:
 

Description

EAN: 5903649073112

Професионален, супер силен лепак за ладно лепење, без зацврстувач и термичко активирање. Тој е многу флексибилен, што го прави високо отпорен на виткање и извиткување. Стврднатиот спој е транспарентен, водоотпорен и отпорен на температура: (-20÷80)°C.

АПЛИКАЦИЈА: Дизајниран за лепење на мека ПВЦ и вештачка кожа и за поправка на гумени чамци, душеци, базени, ПВЦ чадори, шатори, ремени, завеси за туширање итн. Наменет и за внатрешна и надворешна употреба. Не е погоден за лепење на материјали од PP, PE и тефлонски, стиропор.

КАКО СЕ КОРИСТИ: Чекор 1: Залепените елементи истријте ги со шмиргла, внимателно исчистете од прашина и обезмастете ги со ацетон. Чекор 2: На двете површини што треба да се спојат намачкајте со тенок слој лепак. Чекор 3: На порозни површини нанесете втор слој лепак откако првиот ќе се исуши. Чекор 4: По прибл. 5 минути, цврсто притиснете ги залепените елементи заедно. Чекор 5: По употреба цврсто запечатете го пакувањето со лепак.

https://www.dragon.com.pl/produkt.html?id=2332

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ВИНИЛ ЛЕПАК 20мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *