ЛЕПАК ЗА ПЛАСТИКА 20мл

SKU: DKPL020/BL/MK Category: Tag:
 

Description

EAN: 5903649073129

Многу издржливо лепило со брзо стврднување, за разни видови пластика. Погоден за употреба со повеќето видови пластика, што го прави разноврсно и совршено за различни апликации. Стврднатиот спој е транспарентен, водоотпорен и отпорен на температура: (-20÷70)°C.

АПЛИКАЦИЈА: Наменето за поправка на куќишта на телефони, компјутери, електрични алати, апарати за домаќинство, лепење на ПВЦ цевки, олуци и други елементи од PMMA (плексиглас), ABS, PVC, PS без пена итн. Не е погоден за лепење на материјали од PP, PE и тефлонски, стиропор.

КАКО СЕ КОРИСТИ: Чекор 1: Залепените елементи истријте ги со шмиргла, внимателно исчистете ги, исчистете ги од прашина и обезмастете ги со ацетон. Чекор 2: На двете површини што треба да се спојат намачкајте со тенок слој лепак. Чекор 3: Цврсто и рамномерно притиснете ги залепените делови. Чекор 4: По употреба цврсто запечатете го пакувањето со лепак.

https://www.dragon.com.pl/produkt.html?id=179

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ЛЕПАК ЗА ПЛАСТИКА 20мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *