ЛЕПАК ЗА ЧЕВЛИ 20мл

SKU: DKO020/BL/MK Category: Tag:
 

Description

EAN: 5903649073136

Полиуретан, многу силен лепак кој може лесно и трајно да ги поправа сите видови обувки. Совршен за апликации кои бараат висок степен на флексибилност. Високо отпорен на кинење и виткање. Создава безбојна и водоотпорна врска отпорна на температури од (-20÷80)°C.

АПЛИКАЦИЈА: Дизајниран за лепење: природна и синтетичка кожа, гума, и други материјали на база на дрво, полиуретански табани. Не е погоден за лепење на материјали од PP, PE и тефлонски, стиропор.

КАКО СЕ КОРИСТИ: Чекор 1: Залепените елементи истријте ги со шмиргла, внимателно исчистете ги, исчистете ги од прашина и обезмастете ги со ацетон. Чекор 2: На двете површини што треба да се спојат намачкајте со тенок слој лепак. Чекор 3: На порозни површини нанесете втор слој лепак откако првиот ќе се исуши. Чекор 4: По прибл. 5 минути, цврсто притиснете ги залепените елементи заедно. Чекор 5: Почекајте околу 10-15 мин. Чекор 6: По употреба цврсто запечатете го пакувањето со лепак.

https://www.dragon.com.pl/produkt.html?id=182

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ЛЕПАК ЗА ЧЕВЛИ 20мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *