РЕФИЛ ЗА РОТАРИ МОП 7270

SKU: 7272 Category: Tag:
 

Description

шифра: 7272

баркод: 5903355058564

Количина во кутија: 24 бр

Висококвалитетен рефил за  моп изработен од абсорбентен микрофибер. Ефикасно ја отстранува влажната и сувата нечистотија од која било површина.
Рефилот е за ротирачки моп и е погоден и за влажно и за суво чистење. Многу добро ги апсорбира истурените течности, ја собира најмалата нечистотија и ефикасно ја отстранува дури и исушената нечистотија – без употреба на детергенти. Тркалезната форма на рефилот оозможува да се достигне до сите тешко достапни делови од површина која се чисти. Рефилот од микрофибер не остава ленти или гребнатини, дури и на нежни подови. Брзо се суши, а со тоа се намалува ризикот од непријатни мириси и развој на бактерии на површината на влакната. Рефилот може да се мие многу пати во машина за перење на температура до 60°C,

КАРАКТЕРИСТИКИ:
-рефилот за ротирачки моп погоден и за влажно и за суво бришење
-изработене од исклучително впивачки микрофибер
-многу добро ги апсорбира истурените течности, ги собира најмалите нечистотии и ефикасно ја отстранува дури и исушената нечистотија – без употреба на детергенти
-тркалезната форма на рефилот овозможува да се достигне до сите тешко достапни делови од површина
-темелно чисти дрвени, конгломератни, ламинатни подови, како и панели, плочки и плочки и др.
-може да се користи и за чистење на стаклени површини, како што се прозорците, и за бришење дрвен мебел
-може да се пере во машина за перење неколку пати на температура до 60°C

Тежина на производот единица пакување 0,158 кг
Големина на производот единица пакување 280 x 270 x 40 мм

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “РЕФИЛ ЗА РОТАРИ МОП 7270”

Your email address will not be published. Required fields are marked *