ЧЕТКА ЗА РАЦЕ СО КАМЕН ПЕМЗА

SKU: 4006 Category: Tag:
 

Description

шифра: 4006

баркод: 5903355004318

количина во кутија:  24 бр

Четка за раце и нокти со камен пемза, совршено ја чисти нечистотијата и го отстранува грубиот епидермис на раце. Не предизвикува иритација, ја остава кожата чиста и уредна.
Сигурна четка за раце со пемза, помага да се грижите за рацете, како и да ја одржувате бањата уредна. Нејзината безвременска форма и засечената рачка ја прават удобна за користење. Густо набиените, тврди влакна совршено ја отстрануваат нечистотијата од рацете и ноктите, без да ја иритираат кожата. Пемзаниот камен закачен на четката одлично се грижи за кожата. Четката може да биде корисна и при мало чистење во бањата. Одличниот квалитет на изработка, овозможува четката да ја задржи својата функционалност долго време.

КАРАКТЕРИСТИКИ:
-совршено ја чисти нечистотијата, оставајќи ја кожата чиста и уредна
-пемза на четката ефикасно го чисти епидермисот, подобрувајќи го изгледот на рацете
-засечената рачка спречува четката да се лизне од рацете за време на употребата
-високиот квалитет на четката влијае на удобноста при секојдневната употреба
-производ е отпорен на надворешни фактори и ги задржува своите својства долго време

Тежина на производот  индивидуално пакување 0,03 кг
Големина на производот индивидуално пакување 90 x 50 x 40 мм

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ЧЕТКА ЗА РАЦЕ СО КАМЕН ПЕМЗА”

Your email address will not be published. Required fields are marked *