ЧЕТКА ДОЛГА ЗА РИБАЊЕ

SKU: 00320002 Category: Tag:
 

Description

шифра: 00320002

баркод: 402625039973

Количина во кутија: 10 бр

Димензија: 22цм

Четка долга 22 цм за рибање, изработена од дрво и пластични влакна, со навој за дршка. Идеална за секое домаќинство или работна просторија: за перење подови, плочки, теписи, простирки, килими и друго, а се користи и за чистење на нечистотијата од облеката. Добро функционира кога ги чистите обемни дамки на тврди површини и совршено се вклопува во раката. Особено избраните и цврсти влакна ќе се справат со секој вид на нечистотија на различни површини. Сигурна четка неопходна во секој дом и работна просторија, незаменлива при чистење на најтврдокорната нечистотија и обемни дамки на различни површини во куќата, во градината и во гаражата, или работни простории.

Висок квалитет и издржливост, лесна за користење – рачно или со дршка.

КАРАКТЕРИСТИКИ:

-четка која совршено риба и чисти дури и најтврдокорната нечистотија од мазни или груби површини
-самата форма на четката го олеснува нејзиното држење во рака без да се лизга
-оптимална димензија на четка 22 цм
-издржливите и тврди влакна на четката ефикасно се справуваат со дури и со исушената нечистотија
-тврдите влакна се совршени за чистење на површини отпорни на гребење и отпорни на триење
-влакната не се деформираат под влијание на чистење и не испаѓаат
-цврстиот материјал ја прави четката издржлива и отпорна на надворешни фактори

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ЧЕТКА ДОЛГА ЗА РИБАЊЕ”

Your email address will not be published. Required fields are marked *