ХОБИ ЛЕПАК 200мл

SKU: DKH200_2/МК Category: Tag:
 

Description

EAN: 5903649074331

Количина во пакет 10 ком

Лесно за употреба и брзо дејство за сите видови креативни игри и задачи. Совршено ги комбинира и флексибилните и тврдите површини. Безбеден е, нетоксичен и не ги оштетува залепените површини.

АПЛИКАЦИЈА: Лепак погоден за секакви креативни задачи и игри како што се книжење со белешки, правење рачно изработени картички и лепење боцки од книги. Од суштинско значење за книговезење и поправка на книги во библиотеки, антиквитети и домаќинства. Совршено ги комбинира и флексибилните и тврдите површини. Погоден за спојување хартија и картон и разни видови фолија, на пр. поливинил хлорид, полиуретан и полистирен. Може да се користи за спојување на печатени и обоени површини. Дизајниран за лепење: хартија, картон, Декупаж од дрво, Бристол панел, ткаенини, плута, загатки. Не се лепи на PP, PE, PTFE.

КАКО СЕ КОРИСТИ: Чекор 1: Внимателно исчистете ја прашината од елементите што треба да се залепат. Чекор 2: Во случај на сврзувачки материјали освен хартија или картон, обезмастете ја површината со ацетон. Чекор 3: Нанесете тенок слој лепак на една од површините што треба да се спојат, а потоа цврсто притиснете ги елементите заедно. Чекор 4: Отстранете го вишокот лепак. Чекор 5: По употреба цврсто запечатете го пакувањето со лепак.

https://www.dragon.com.pl/produkt.html?id=2338

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ХОБИ ЛЕПАК 200мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *